9. mistrovský zápas  ♦   sobota 19.10.2024   ♦   III. třída okresní soutěže

.
TJ Sokol Kobeřice „B“ vs. MFK Kravaře „B“ 0:3 . (0:1)

.

Kravařské béčko potvrdilo aktuální formu dalším tříbodovým vítězstvím, když v sobotním derby uspělo na hřišti v Kobeřicích.

.
V prvním poločase se hrálo vesměs na jednu bránu. Kravaře na hřišti dominovaly a vytvářely si nadějné šance. Tu první zazdil po vyslání za obranu Šrom. Po sérii narážeček mohl z nadějné pozice otevřít skóre Ohřál, ale rovněž proti brankáři Stříbnému neuspěl. Kobeřice se v prvním poločase dopracovaly pouze k nepřesné střele Antonína Kubného, která mířila hodně vysoko. Branka padla až po půlhodině hry, kdy kličky Hegera přelstily kobeřické stopery a následný centr přetavil Ohřál v úvodní gól – 0:1. Nedlouho na to mohl opět Ohřál potrestat hrubku domácí obrany, ale pojistku nepřidal.

Po přestávce se hra vyrovnala, domácí tým přidal na aktivitě i důrazu. Přesto mohly Kravaře po hodině hry udeřit po nájezdu Ohřála, jenže ten své sólo nedotáhl. Hostující obranu nejvíce zaměstnával Antonín Kubný. Domácí útočník nejprve zahrozil z přímého kopu, následně po přistrčení balónu od spoluhráče provětral rukavice brankáře Kurky. Kravaře přidaly pojistku až po pěkné ráně Kryštofa zpoza vápna – 0:2. Druhá inkasovaná branka kobeřický tým srazila a Kravaře si už vedení pohlídaly. Z dalšího nájezdu mířil Heger neúspěšně na vzdálenější tyč. Konečnou podobu výsledku stanovila třetí trefa Šroma v samém závěru, která padla po rohovém kopu – 0:3.

.

.
Branky:  30. Ohřál, 70. Kryštof, 88. Šrom

Poločas:  0:1
Rozhodčí: Antonín Hennig
Diváků:  60

Sestava Kravař:  D. Kurka – Skrbel, O. Bitomský, Malý, Harasim, Seibert, Šrom, Nevřela, Heger, Kudlík, Ohřál. Střídali: Kryštof, Halfar. Trenér: Karel Štěpán.

.

Další mistrovské utkání sehraje naše B-mužstvo v příští sobotu 26.10.2024 venku na hřišti v Hati. Zápas se hraje ve 14:30.