Zápas v Heřmanicích byl předčasně ukončen

3. mistrovský zápas  ♦   sobota 17.8.2024   ♦   SATUM Moravskoslezský krajský přebor

.
FC Heřmanice Slezská vs. MFK Kravaře 0:2 – nedohráno

.

Třetí mistrovský zápas na půdě ostravských Heřmanic poznamenala vydatná bouřka s přívalovým deštěm. Ta se během sobotního utkání dvakrát prohnala nad hřištěm, díky čemuž se nadvakrát přerušovalo. Téměř hodina se stihla odehrát, ale posléze musela sudí duel předčasně ukončit.
.

.
Utkání začalo dle hracího plánu v 16:30, ovšem po třech minutách hry se na obloze spustila pořádná průtrž. Prudký déšť a z něj pramenící příval vody neumožnil ve hře pokračovat. Ve hře bylo i okamžité ukončení zápasu, nicméně po půlhodině čekání trojice žen rozhodla, že se bude v zápase pokračovat.

Kravařští během prvního poločasu na hřišti dominovali. Hrálo se vesměs na jedné polovině. První nebezpečný projektil vyslal na heřmanickou bránu Těžký. Zanedlouho se technická střela Tesaříka zastavila na břevně. Neujaly se ani Pavelkovy nákopy na Halašku, kterému v zakončení scházela větší přesnost. Heřmanice si vypracovaly slibnou šanci Šleisem, ale nic z toho nevzešlo. Soustavný tlak Kravař nakonec vygradoval v úvodní branku, které docílil po rohu Pavelka i s přispěním nejistého zákroku soupeřova brankáře Halaška – 0:1. Navýšit vedení se střelou zpoza vápna pokusil Nestroj. Pak se pro změnu opět osmělili i domácí, když Rodek načechral míč na hlavu Řapka, který zakončoval vedle pravé tyče. Následovaly znova akce hostujících Kravař. Nejprve po rohu Zapalače zakončoval Tesařík do pozorného gólmana Andrejka. Ten následně vyboxoval i pumelici Zapalače. Bohatý poločas na šance zakončili hosté další kombinací, kterou nepřetavil v navyšující branku Halaška. Poločasový výsledek byl tudíž pro domácí velmi milosrdný.

Už na konci prvního poločasu začalo opět vydatně pršet. Poločasová přestávka se opět kvůli bouřce a intenzitě deště trochu protáhla, nicméně sudí podruhé v zápase povolala hráče z kabin na hrací plochu, aby se pokračovalo. Druhý poločas přeci jen začal. Navíc s dobrým vyústěním pro hosty, kteří zkraje tečovanou střelou Zapalače konečně navýšili vedení. Stihlo se odehrát jen deset minut, než hlavní sudí pískla do píšťalky a zápas předčasně ukončila. Trochu zvláštní, že zrovna v době, kdy už déšť prakticky ustál. Na to, v jakém stavu vpustila hráče do druhého poločasu (prudký liják, občas i blesky), tak bylo nyní ukončení trochu nepochopitelné. Leč tentokrát bylo rozhodnutí definitivní.

.

Na základě rozhodnutí komise bylo nakonec určeno, že se celý zápas bude znovu opakovat. Náhradním termínem byla stanovena středa 11.9.2024 od 16:30 na hřišti v Heřmanicích.

Diváků:  150

Sestava Kravař:  Daniel Kurka – Tesařík, Hrdlička, Malý – Kahler, Silber, Těžký, Zapalač, Nestroj, Pavelek – Halaška. Další náhradníci: Bitomský, Harasim, Heger, Kudlík, Kutty, Hudeček. Trenér: Michal Krzisch.

Raškovice — volno —

Další mistrovské utkání sehraje naše A-mužstvo v neděli 25.8.2024 doma v rámci vlastního odpustu proti soupeřům z Orlové-Lutyně. Zápas se hraje od 16:30.