Kravaře uštědřily na úvod výprask Krásnému Poli

1. mistrovský zápas  ♦   neděle 4.8.2024   ♦   SATUM Moravskoslezský krajský přebor

.
MFK Kravaře vs. TJ Sokol Krásné Pole 7:1 . (4:1)

.

Kravařím vyšel start do nové sezóny na jedničku s hvězdičkou. Po sobotní kanonádě v okresním poháru si přeneslo svůj střelecký apetit i do úvodního kola nové ligové sezóny. Jejich gólovou smršť schytalo tentokrát Krásné Pole.
.

.
Hosté sice nastoupili v okleštěné sestavě, ale i tak se od nich čekalo podstatně více než předvedli. Domácího týmu bylo plné hřiště. První varovný signál vyslal po pár minutách Halaška. I tak se na úvodní branku dlouho nečekalo. Zapalačův dobře kopnutý roh doplachtil až k nekrytému Tesaříkovi, který se jako první v nové sezóně zapsal do střelecké listiny – 1:0. Zapalač zanedlouho rozehrával standardku, která málem doskákala až do brány. Druhá branka padla po stříleném centru Pavelka do vápna a nejistém zákroku gólmana Výtiska. Ten vyrazil míč pouze k Barankovi, jenž měl snadnou práci k navýšení skóre – 2:0. Ostravané se ani neotřepali a museli dohánět tříbrankové manko. Byl to opět Baranek, kdo se po narážečkách exligistů Halašky a Zapalače dostal k menšímu sólu, které zakončil povedenou přízemní střelou k tyči – 3:0. Ostravská defenzíva působila dost vlažně, když přenechala Pavelkovi spoustu prostoru k zakončení, naštěstí pro ní se kravařské křídlo ve vyložené šanci neprosadilo. Zmar hostů dokonal po půlhodině další rychlý kontr. Zapalačova ulička vyslala do úniku Pavelka, který se sice proti Výtiskovi neprosadil, nicméně vyražený míč doputoval k osamocenému Halaškovi, jenž musel trefit zařízení i se zavřenýma očima – 4:0. Ostravané stačili v závěru poločasu aspoň korigovat, byť jim k tomu přispěl nešťastně tečovaný vlastenec domácího beka Hrdličky – 4:1.

Ani menší dešťová přeháňka zkraje druhého poločasu neprobudila hosty k lepšímu výkonu. Kravaře i nadále na míči dominovaly a kontrolovaly hru. Navrátilec Pavelek měl obrovské odhodlání skórovat, ale v rozmezí pěti minut spálil dvě nadějné šance. Definitivní pojistku na vítězství zajistila až povedená rána Zapalače ze střední vzdálenosti – 5:1. Hosté kupili chybu za chybou. Po dalším aktivním napadání vybízel Baranek ke střele Zapalače, ovšem toho vychytal Výtisk. Šestá trefa Kravař vzešla z krásné kombinace, kdy další navrátilec Nestroj nabil do běhu Barankovi a ten dokonal svůj hattrick – 6:1. Až za tohoto stavu se hosté osmělili ke dvěma slibným šancím. Nejčastěji se do brány tlačil kanonýr Ševčík. Ten v jednom případě ze standardky překopl zařízení, v jiné šanci zase nepotrestal chybu kravařské obrany. Konečnou podobu výsledku stanovil v samém závěru úspěšně zakončený nájezd Kahlera – 7:1. Kravaře vstoupily do nové sezóny spravnou nohou a oplatily soupeři dvě loňské porážky i s úrokem.

.

.
Branky:  12. Tesařík, 19., 21. a 62. Baranek, 31. Halaška, 51. Zapalač, 88. Kahler – 44. Hrdlička (vlastní).

Žluté karty: Zapalač, Baranek – Novák, Renner, Ožvolda D., Chobot.

Poločas:  4:1
Rozhodčí: Eleanor Bystroňová
Diváků:  305

Sestava Kravař:  Hudeček – Kudlík, Hrdlička (71. Bitomský), Malý – Tesařík, Těžký, Nestroj (62. Harasim), Zapalač, Baranek (75. Ohřál), Pavelek (62. Kahler) – Halaška (71. Šrom). Další náhradníci: Ferenz st., D. Kurka. Trenér: Michal Krzisch.

.
Ohlas Michala Krzische (trenéra Kravař):

„První zápas sezóny je vždy těžký, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Jenže my jsme se s ním dobře popasovali a navíc zvládli velmi dobře, takže můžeme být jedině spokojeni. Hodně nám pomohly rychlé dva góly, díky kterým jsme se brzo uklidnili a mohli hrát naší hru. Z toho posléze pramenily další šance a hlavně góly, díky kterým dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství. Teď se musíme dobře připravit na další zápas s Brušperkem“

Darkovičky – volno –

Další mistrovské utkání sehraje naše A-mužstvo příští neděli 11.8.2024 doma proti Brušperku. Zápas se hraje od 17:00.