Do poháru jsme vstoupili vysokým vítězstvím

2. kolo okresního poháru ♦   sobota 3.8.2024   ♦   O pohár města Opavy

FK Opabrum vs. MFK Kravaře 0:23

.

Kravaře se letos přihlásily do bojů o vítězství v okresním poháru, díky kterému si mohou vybojovat právo účasti v příštím ročníku MOL-Cupu. První úspěšný krok mají za sebou, když na úvod jasně přehrály účastníka III. třídy z Opabrumu.

Fotbalové hřiště v Nových Sedlicích zažilo menší svátek. Místní klub FK Opabrum přivítal ve druhém kole okresního poháru favorizované Kravaře. Už předem bylo jasné, že se tým hrající nejnižší okresní soutěž nemůže konfrontovat s účastníkem krajského přeboru. Přesto to byl pro tento ryze amatérský klub cenná zkušenost a dobrá čest. Kravaře od úvodních minut na hřišti dominovaly a záhy spustily svůj brankostroj. Po čtvrté brance se i domácí tým trochu osmělil a vypracoval dva střelecké pokusy. Po jednom z nich dokonce orazítkoval tyčku. Jenže pak opět zaveleli Kravařští a přidali do poločasu ještě čtyři branky. Ve druhém dějství byla dominance Kravař ještě markantnější. Domácímu týmu postupně došly fyzické síly a soupeř si v exhibičním tempu zápas užíval na plné obrátky. Dalších patnáct vstřelených branek do sítě Opabrumu určilo konečné skóre 0:23, po kterém si Kravaře dle očekávání zajistily postup do dalšího kola. V něm se střetnou s vítězem duelu Štěpánkovice/Slavia Opava.

.

Branky:  Ohřál 5x, Šrom 4x, Heger 4x, Hudeček 2x, Petr Kurka 2x, Nevřela, Harasim, Hrdlička, Tesařík, Proksch, Seibert.

Žluté karty: Jusko, Hrbáč, Pačka, Kovalčík, Rovňaník (všichni Opabrum).