Kravaře oslavily sportovní slavnost vítězně

2. utkání letní přípravy ♦ sobota 20.7.2024 ♦ Hřiště MFK Kravaře

MFK Kravaře vs. FC Dolní Benešov 3:1 (1:0)

.

Kravařské hřiště pořádalo v uplynulou sobotu sportovní slavnost, jejíž součástí bylo i druhé přípravné utkání mezi Áčkem a Dolním Benešovem. Utkání hrané převážně s náhradníky ovládlo domácí mužstvo, které vedlo o tři branky. Soupeř už stačil pouze korigovat.

Obě mužstva nastoupila do zápasu bez svých opor, příležitost dostali mladší ročníky. Utkání se hrálo vesměs ve pozvolnějším tempu, ale i tak to byly domácí Kravaře, kdo byl častěji na míči. Zkraje zápasu se neprosadil hlavičkující Hrdlička. Skóre otevřela povedenou ránou zpoza vápa Pavelek – 1:0. Hosté se připomněli pokusem Kellera. Domácí mohli navýšit po pěkné kombinaci, ale ve vápně osamocený Harazim trestuhodně zazdil šanci. Benešovská obrana pak odolala i po dalším závaru v šestnáctce. Před poločasem sice dokázali domácí vstřelit branku, ale z ofsajdu. V samém závěru první půle zaplachtil Zapalačův rohový kop až na břevno a gólman Večerek musel likvidovat akci na roh.

Hostům se navíc zranil klíčový hráč Labuda a jelikož neměli dalšího hráče na střídání, museli dohrávat zápas o deseti. Kravařští využili převahy a přidali po pěkné kombinaci druhou trefu zásluhou Hrdličky – 2:0. Domácí strana se posléze rozhodla pro smírčí krok a rovněž dohrávala zápas o deseti. Navíc poslala do hry několik dorostenců. Kravaře si i tak nadále držely herní převahu. Tu navíc okořenily třetí brankou, když se střelou k tyči do protipohybu brankáře prosadil Harazim – 3:0. S přibývajícími minutami tempo hry upadalo. Hosté vylepšili dojem alespoň v závěrečné čtvrthodince. Dalekonosný pokus na domácího gólmana vyslal aktivní Kaluža, ale přestřelil bránu. Pěknou kombinaci zakončil Glogar jen do rukavic Kurky. Benešovští se ale přeci jen dočkali. O čestný úspěch se zasloužil Kaluža, který po úniku zakončoval kličkou do blafáku 3:1.

Branky:  16. Pavelek, 53. Hrdlička, 62. Harazim – 83. Kaluža
Poločas:  1:0
Diváků: 300

Sestava Kravař:

1. poločas: Daniel Kurka – Kudlík, Kutty, Tesařík, Mikulenka – Veleba, Zapalač, Petr Kurka, Harazim, Pavelek – Hrdlička. // 2. poločas: Daniel Kurka – Kudlík, Kutty, Halfar, Mikulenka – Veleba (Šrom), Zapalač, Harazim (Ferenz ml.), Glabasnia – Hrdlička.

Ohlas Michala Krzische (trenéra Kravař)

Bylo vidět, že se jedná o slavnostní utkání, neboť tempo hry bylo takové uvolněnější. Nehrálo se až tak důrazně, jak bych to vyžadoval v mistrovských zápasech. I tak jsme ale hráli dobře a vypracovali si spoustu šancí. Jen škoda, že je neproměňovali. Do hry se dostalo hned pět dorostenců, kteří měli za sebou náročný týden plný tréninků. Za to, jak to poctivě odmakali, si dnes mohli užít zápas naplno. Takže svůj účel dnešní slavnostní utkání určitě splnilo

Updated: 22/07/2024 — 00:09